top of page

פוסט אורח – אלדד בוברוביץ’

עודכן: 12 בנוב׳ 2022

היום פוסט אורח והפעם עם חבר הדף אלדד בוברוביץ’ Eldad Bobrovitch

אלדד חוץ מהיותו מעריץ ביטלס נלהב, הוא גם מעצב גרפי במקצועו, שמתמחה בעיצוב ובניית אתרי אינטרנט בהתאמה אישית. עיצב ובנה בשנה בשנה האחרונה בין היתר אתרים ל: גידי גוב, יוני רכטר, יהודה פוליקר, פיטר רוט, אבי בללי, עידן אלתרמן (בעבודה), אליעזר יערי,עמית הורסקי ועוד…

מרשים ביותר!

אליך אלדד…

פעם כשהייתי ילד, די מזמן לצערי, ככל הילדים הייתי מתלווה בשבתות אל הוריי, יותר נכון נסחב אחריהם לחברים שלהם. בדרך כלל לא אהבתי את זה. זוכר את עצמי יושב משועמם, סופר את הדקות, מת לחזור הביתה (סמארטפונים כידוע לא היו אז ובאמת לא היתה שום דרך בנמצא להעביר את השיעמום). הכי שנאתי ללכת איתם ליעקוב ולאה (כן שמתם לב לשמות הסמליים!!!), ובמיוחד שנאתי את הבית שלהם שנדף ממנו תמיד ריח בלתי נסבל של נפטלין.

אלא שהכל השתנה באותה שבת כשבאנו ועופר הבן החייל שלהם היה במקרה בחופשה בבית. הוא קלט מייד את המצוקה שלי ואת השיעמום וסימן לי בקריצה חייכנית להתלוות אליו לחדרו. שם חיכתה לי לא פחות מתגלית ששינתה את חיי לנצח. קראו לתגלית – הביטלס. כמובן שהחדר שלו היה אנטיתיזה לבית, ממלכה קסומה שהתאהבתי בה תוך שנייה…החל מהקירות המכוסים בציורים הקסומים, מצוללת צהובה (“אני ציירתי”, הכריז בגאווה כשקלט את מבטי הפעור), דרך ריח הקטורת ויתר סמלי הסיקסטיז שלא הכרתי עד אז ובטח שלא ידעתי להגדיר ככאלה. כך שבביקור עוד לפני שהכרתי את המוזיקה התאהבתי בדמויות המצויירות של ג’ון, פול, ג’ורג’ ורינגו עם מכנסי הפסים המתרחבות, השפמים, המשקפיים העגולות של ג’ון. ואז שלף עופר את התקליט מתוך העטיפה הצבעונית והניחו בחרדת קודש על הפטיפון…בזמן שהתקליט החל להתנגן הוא שם בידיי את העטיפה היפהפייה לעין ופשוט נפלתי שדוד. הוא הבחין בהתלהבותי והחל להראות לי בתלהבות לא פחותה משלי את כל תקליטי הביטלס…אייבי רואד עם מעבר החצייה, האלבום הלבן שכילד העטיפה שלו נראתה לי מוזרה ומשעממת, ריבולבר עם הציור הקסום בשחור לבן ובמיוחד אהבתי את העטיפה של The Beatles Ballads, אוסף קסום שהיה התקליט הראשון שקניתי בחיי מספר ימים אחריי הביקור.

מאז מלווים הביטלס את חיי כבר ארבעים שנה החל מביח הספר היסודי והתיכון, דרך שירות צבאי בנח”ל, השנים הפרועות בתל אביב וכלה בשנות הבורגנות וגידול הילדים שבאו בהמשך. הביטלס תמיד שם. כמו חבר נאמן שנמצא לצידך תמיד. בטוב וברע. עברתי איתם את שגעון התקליטים, המעבר לדיסקים וחזרה לתקליטים. כל מהדורה חדשה, אלבומי סולו, הוצאות מחודשות מייד אצלי על המדף. ראיתי את מקרטני ב-2 הופעות, כולל טיסה לסן פרננסיסקו לפני 25 שנה בסיבוב של Flower in the dirt וכמובן בהופעה הבלתי נשכחת בפארק הירקון לפני 8 שנים. ראיתי עשרות פעמים כל בדל סרט עליהם ושלהם. עשיתי סיור ביטלס בלונדון והכי מרגש היה עבורי ללכת עם רומי וליה, בנותי התאומות בנות ה-11 לתערוכת הביטלס במוזיאון הילדים בחולון לפני מס’ שבועות. מה שנקרא ביטלס מדור לדור לנצח.

תודה ענקית לאלדד על הטקסט המרגש. אם גם אתם רוצים להשתתף בפינת הפוסט האורח, צרו איתנו קשר בהודעה פרטית או במייל beatlemanix@beatlemanix.co.il ונשמח לארח אתכם.

סופ”ש מקסים !

צפייה 10 תגובות
bottom of page