top of page

ציון יום הולדתו ה-81 של ג'ורג' הריסון

יום הולדת 81 לג'ורג' הריסון!

זו הזדמנות מעולה לספר על יחסים מיוחדים שהיו לג'ורג' הריסון עם מאל אוונס הרואדי של הלהקה ואחד האנשים הקרובים ביותר אליהם.

אמנם מאל היה קרוב יותר לפול בשיא תקופת הביטלס, אבל ג'ורג' היה זה שהכניס את מאל למסלול החיים והעבודה של הביטלס.

בספטמבר 1957, מאל נשא את לילי לאישה. הוא עבד ב GPO, חברת הדואר הבריטית. ב 1961, מאל גילה את מועדון הקאברן. למען האמת מאל היה מעריץ אלביס נלהב מאוד, אבל הפסקות הצהריים בקאברן, סיפקו לו אהבה חדשה – להקה שנטפה כריזמה וביצעה על הבמה קאברים לשירי רוקנרול.

בחודשים הבאים, מאל בן ה-26 שהיה גדל גוף, גבוה ולא נראה בכלל כמו שאר בני הנוער שהגיעו למועדון, פקד את המועדון באופן תדיר ולא יכל לשבוע מהביטלס. מאל התחבר מאוד לג'ורג' הריסון. באחד הימים הוא הזמין אותו לביתו כדי לפגוש את לילי והשלושה סעדו יחדיו. לאחר מכן הם האזינו לתקליטי רוקנרול עד לפנות בוקר.לילי מאל וגארי

באוקטובר 1961 נולד גארי, בנם הבכור של הזוג הצעיר לילי ומאל, מה שאתגר את המשפחה הצעירה כלכלית. מאל המשיך להגיע למועדון ולבקש מהביטלס שיבצעו שירים של אלביס ובערב אחד הזמין ג'ורג' את מאל אליו לבית משפחתו בעיירה ספיק. שם לאחר שהאזינו לתקליטים, לג'ורג' היתה הצעה להגדלת ההכנסות למשפחה הצעירה של מאל: “תראה, אתה גדול ומכוער מספיק. למה שלא תעבוד כמאבטח בכניסה של הקאברן? ישלמו לך על זה ואתה תזכה לפגוש את כל הלהקות”. ריי מקפול, הבעלים של הקאברן חיפש דמות גדולה שתעמוד בכניסה למועדון ומאל החל להשלים הכנסה במועדון הקאברן.

באחד הימים בינואר 1963, מאל היה במועדון הקאברן כשניל אספינל פנה אליו. ניל היה הרואדי של הלהקה ודאג לכל צרכיהם. ניל שהרגיש מותש וחולה, שאל את מאל: “מה אתה עושה בימים הקרובים? בא לך להסיע את הביטלס ללונדון?”. מאל קפץ על המציאה, ובמהלך הנסיעה בחורף הקר ללונדון, פגעה אבן קטנה בזגוגית הקדמית וחוררה אותה. מאל לא יכל לראות כלום ושבר את הזגוגית, מה שהכניס כפור לרכב במהלך הנסיעה. חברי הביטלס שתו וויסקי ונשכבו האחד על השני על מנת להתחמם.

זו היתה החוייה המבעיתה הראשונה של מאל בעבודה עבור הביטלס, אבל חברי הלהקה זיהו את התושיה הגדולה ובחודש אוגוסט 1963, כשניל כרע תחת העומס וחיפש רואדי נוסף, מאל היה הבחירה הטבעית והפך לרואדי/מאבטח של הביטלס, לאור תופעות ההערצה שהלכו והתגברו.
במהלך חייו של מאל עם הביטלס עוד אעסוק בהזדמנות אחרת, אבל מאל הלך והפך ל'איש ביטלס' בכל רמ"ח איבריו. הוא היה שם בשבילם בכל הזדמנות. במהלך סיבובי ההופעות הוא הרכיב ופרק את הציוד, הדף מעריצים וסיפק לחברי הלהקה את כל מה שהם היו צריכים על מנת להתקיים כלהקה.

גם כשההופעות של הלהקה היו נחלת העבר, מאל שירת את הביטלס נאמנה גם באולפן ההקלטות.

באופן טראגי, מי שנזנחה מאחור לטובת הביטלס, היתה משפחתו. לילי, גארי והבת ג'ולי.

הסיפור העצוב של מאל אוונס הסתיים בינואר 1976.


על סף גירושין, מאל המדוכא חי עם בת זוג אחרת בלוס אנג'לס. ב-5 בינואר, מאל היה מסומם, שלף רובה והחל לנופף בו. כששוטרים הוזעקו למקום, מל הרים את הרובה וכיוון אותו אליהם. הוא נורה ומת במקום.

ב 1982, ג'ורג' הריסון הגיע לבקר את לילי. בני הזוג אוונס אמנם לא התגרשו אבל מצב יחסיהם היה בכי רע. ג'ורג' הרגיש שהוא חייב להוריד את רגש האשמה מהחזה. גארי וג'ולי צפו בטלוויזה כשג'ורג' ולילי עברו לחדר המטבח. ככה סיפרה לילי: “עם דמעות בעיניים ג'ורג' אמר לי: 'אני מצטער על כל מה שעשיתי לך'”.

ג'ורג' הרגיש שהכנסתו של מאל למסלול של הביטלס, שהביאה למסלול חייו הטראגי שלו ושל משפחתו, היתה באשמתו.


לאחר מכן גארי עלה לקומה העליונה והביא איתו גיטרות שמאל קיבל מג'ון. ג'ורג' ניגן בגיטרות עבור הילדים ולילי ואז הם ישבו ודפדפו יחדיו באלבום התמונות הישן.


יום הולדת שמח ג'ורג'!

27 צפיות0 תגובות
bottom of page