top of page

יום הולדתו ה 21 של מקרטני

עודכן: 31 באוק׳ 2022

יום הולדת שמח ומזל טוב למיסטר סר ג’ימס פול מקרטני. הבחורצ’יק שלנו חוגג היום את יום הולדתו ה 77 וזה מכובד לכל הדיעות. זהו יום הולדת מאוד מיוחד מכיוון ש 77 זהו מספר פולינדרומי שסכום ספרותיו הוא 14 שזהו הגיל בו החל מקרטני לכתוב שירים, ובכלל 77 בגימטרייה יוצא עז. כל הסיבות האלו הן תירוץ מעולה לחזור ליום הולדת אחר שלו. אחד שאירע לפני 56 שנה. יום ההולדת ה 21 של הטאלנט הצעיר המוכשר והבסיסט העולה של הביטלס שרק 3 חודשים לפני כן הוציאה את האלבום הראשון שלה, החל דווקא באווירה נעימה בחיק המשפחה הגרעינית החמה והאוהבת. גם הביטלס היו שם. מסיבה נערכה לכבודו בביתה של הדודה ג’ין בליברפול – כן כן אותה דודה שמופיעה בשיר הידוע של ווינז Let ’em In ואוהל גדול נפרש לו בחצר הבית בו הוגשו המטעמים למוזמנים. בתכנית האומנותית הנעימו חברי להקת הפורמוסט שעתידים עוד רגע לחתום חוזה ניהול עם בריאן אפשטיין, את זמנם של כולם עם שירים על פי בחירתו של ילד יום ההולדת. בילי ג’יי קריימר שהוביל את להקת הדקוטות ולהקת השאדוז הגיעו גם הם לכבד את מקרטני בנוכחותם והכל נראה על מי מנוחות.

אתם בטח כבר יודעים איך זה בסיפור של הביטלס. לא לזמן רב.

ילד יום ההולדת

ג’יין אשר ופול

ג’יימס עם אחותו הדודה ג’ין וחברי השאדוז

ידידם ואוהד גדול של הביטלס הדי.ג’י בוב וולר היה נוכח גם הוא. וולר הלך איתם כברת דרך. הוא למעשה קיבל את הטיפול בהם ממנהלם הראשון אלן וויליאמס ומאוחר יותר כשקיבל משרה במועדון הקאברן כתקליטן ומנחה, סידר להם את ההופעות הראשונות שם ולמעשה בשלב מסוים שמו עלה גם כאופציה לניהול הלהקה, אבל אז הגיע בריאן.

ביום הזה, יום ההולדת ה 21 של מקרטני, בוב וולר הגיע עוקצני במיוחד. הוא החל להיטפל לג’ון לנון, שזה כבר רעיון לא טוב לכשעצמו. הוא החל לכנות את החופשה האחרונה שבילה לנון עם בריאן אפשטיין בספרד כ “ירח דבש” של שניהם ולרמוז כי השניים הם זוג.

לנון שהיה שתוי, כי ככה זה במסיבות, לא היסס פעמיים. הוא זינק על וולר והחל מכה עם אגרופיו בפרצופו ובצלעותיו של המסכן. תוך שניות היה וולר עם פנס בעין וצלעות שבורות. בריאן אפשטיין נאלץ לפנות אותו לבית החולים. סינתיה לקחה את ג’ון השיכור מיד הביתה וזה מה שסיפרה בספר שהוציאה בשם John:

“חשבתי שהימים האלה הסתיימו. אבל ג’ון עדיין היה זועם, הוא המשיך למלמל שבוב כינה אותו הומו. כמה ימים אחר כך כשנרגע הוא הרגיש שהוא מצטער. הוא חזר ואמר, ‘אוי, אלוהים, סין, מה עשיתי?’ והוא שלח לבוב מכתב התנצלות”.

במרכז אמו של ג’ורג’ הריסון לואיז. מימינה במשקל קל – ג’ון לנון משמאלה, תקליטן בקאברן מיסטר בוב וולר. Fight!

זוהי חברים מתנת יום ההולדת שנתן ג’ון לפול בהגיעו לגיל שבו אפשר להתחיל. לכבוש את העולם.

אתם יודעים שהשמחה תמיד נכרחת איכשהו עם עצב ובהזדמנות זו נזכיר את הגברת גלוריה ואנדרבליט שהלכה אתמול לעולמה בגיל 95. לעומת פול הגברת ואנדרבליט היתה כבר מליונרית בגיל 21 כשקיבלה את הירושה שהשאיר לה אביה. היא פצחה בקריירת ציור ולאחר מכן כמעצבת אופנה מצליחה. מה שהיא לא ידעה בזמנו הוא שאחד, פול מקרטני שמו, קיבל השראה מהצלחתה של הגברת אי שם בתחילת שנות השבעים, שיבש מעט את שם משפחתה וכתב שיר עם דמות פיקטיבית בשם Mrs. Vandebilt שזה לכשעצמו הישג לא מבוטל. יהי זכרה ברוך.

הגברת גלוריה ואנדרבליט הצעירה

מזל טוב לפול מקרטני. אנחנו רוצים אותך כאן לעוד המון שנים ועוד המון אלבומים.

16 צפיות0 תגובות
bottom of page