top of page

מורין סטארקי

עודכן: 19 במרץ 2023

מרי קוקס נולדה ב 4 לאוגוסט 1946 בליברפול. היא היתה ילדה יחידה לג’וסף ופלורנס קוקס ובגיל 16 כבר עזבה את בית הספר, שינתה את שמה למורין והחלה לעבוד כספרית מתלמדת. כבר בגיל 15 היא היתה פוקדת את מועדון הקאברן לעיתים תכופות ואף ראתה את הביטלס מופיעים שם מספר פעמים. היא יצאה בעבר עם ג’וני ביירן (שכונה ג’וני גיטאר, על שם מערבון משנות החמישים) שהיה חבר בגלגול מוקדם של רורי סטורם וההוריקנים. במופעים של הביטלס היה זה דווקא המתופף החדש שמשך את תשומת ליבה, רינגו סטאר, או כפי שהיא קראה לו ריצ’י. הוא מצידו לא כל כך שם לב אליה מבין כל עדר המעריצות. לבסוף, יום אחד, אזרה אומץ וביקשה ממנו חתימה. חלפו כ 3 שבועות עד שהצליחה ממש ללכוד את תשומת ליבו והוא הזמין אותה לרקוד בקאברן. לאחר מכן הם התחילו לצאת. כשהתפרסם דבר הרומן, היא היתה נתונה להתקפות ע”י המעריצות של הלהקה ומקרה שיא היה שאחת המעריצות תקפה ושרטה אותה בפניה. כשהביטלס הצליחו והחליטו לעבור ללונדון, מורין נשארה בליברפול בבית הוריה.


מורין הצעירה

בספטמבר 63 יצאו מורין ורינגו לחופשה קצרה ביוון יחד עם ג’יין אשר ופול מקרטני, שם זכו למעט אנונימיות. במאי 64 שוב יצאו 2 הזוגות יחדיו לחופשה הפעם בקריבים. שם חלה נקודת מפנה בחייה, פתאום הבחורה האנונימית מליברפול מוצאת עצמה בעין הסערה, מצולמת כשפרצופה מרוח על גבי העיתונים בבריטניה. מורין מתחילה לעזור בניהול מועדון המעריצים החדש של הביטלס ואף ענתה למכתבי מעריצים שהגיעו עבור רינגו.

כשרינגו התמוטט ביוני 64 לפני המסע העולמי של הביטלס עקב דלקת שקדים, מורין נשארה איתו בלונדון על מנת לעזור ולטפל בו עד ששוחרר מבית החולים וחזר להופיע.


רינגו בבית החולים ב 5 ביוני 1964

בדצמבר 64 חזר רינגו לבית החולים להסרה של השקדים ובעת ההחלמה הם בילוי זמן רב יחדיו מה שהוביל לבסוף להצעת נישואים מרינגו בינואר 65. הם התחתנו זמן קצר לאחר מכן, ב 11 לפברואר 65 כשמורין רק בת 18 ובהריון. פול מקרטני שהיה בחופשה באותו הזמן, היה חבר הביטלס היחידי שלא נכח בחתונה. ב 13 בספטמבר 1965 נולד בנם הבכור זאק ובאוגסט 1967 נולד בנם השני ג’ייסון.

הנה קטע קצר מראיון שנתנו הזוג הצעיר והנרגש זמן קצר לאחר חתונתם:ההורים המאושרים ב 65


חתונתם של מורין ורינגו ב 65

קצת אחרי החתונה שקרתה בפברואר 1965, יצא סינגל הרכב בשם Angie & The Chicklettes שנקרא Treat Him Tender, Maureen (Now That Ringo Belongs To You).


מורין לא אהבה את אור הזרקורים, והעדיפה להישאר בצילו של רינגו. בפברואר 1968 הגיעה יחד עם רינגו והביטלס לאשראם ברישקש שבהודו ושנאה שם כל רגע. למזלה רינגו היה אלרגי כמעט לכל דבר שם והם נאלצו לעזוב לאחר שבועיים.

לאחר סאגת העזיבה של רינגו את הביטלס בהקלטות האלבום הלבן, הם נוסעים יחדיו לסרדיניה לחופשה קצרה ולאחר מכן כשחוזר רינגו לביטלס היא משתתפת בהקלטות לשיר The Continuing Story Of Bungalow Bill.

ב 69 היתה נוכחת מורין בהופעה האחרונה של הביטלס על גג משרדם בסביל רואו בלונדון וגם מצליחה להכנס לאלבום כשבסופו אפשר לשמוע את מקרטני מודה לה בסוף ההופעה. “Thanks Mo”.


מורין לצידה של יוקו בהופעה על הגג 69

ב 11 בנובמבר 1970 נולדה בתם לי.

עם פירוק הביטלס, גם יחסיהם של מורין ורינגו התערערו. רינגו שקע בטיפה המרה והחל לנהל רומנים. השיא על פי מקורות זרים היה כשג’ורג’ הריסון שהוזמן לארוחת ערב אצל הסטארים, נשבר והודה כי הוא מאוהב במורין והשניים אף מנהלים רומן. רינגו זעם, וכששמע מפאטי בויד כי היא תפסה את שניהם במיטה, איים בגירושים. לנון תיאר את הפרשה המכוערת כ”גילוי עריות”.


כן היה או לא היה? מי יודע?

מורין לא רצתה בגירושים אך ב 75 הם לבסוף מתגרשים, מה שגרם אצלה לדיכאון עמוק ובשלב מסויים אף ניסתה לשים קץ לחייה. רינגו שהודה כי היה בעל ואבא גרוע, ניסה לפצות את מורין ואף הכפיל את תשלומי המזונות שהגיעו לה. בדצמבר 1980 בעת שסינתיה לנון מבקרת אותה בביתה בלונדון, קיבלה מורין שיחת טלפון מרינגו שבישר לה כי לנון נרצח בניו יורק.

נקפוץ קדימה בזמן, ב 1985 הפך זאק סטארקי את מורין ורינגו לסבתא וסבא גאים לטליה ג’יין. ב 87 נישאה מורין מחדש והביאה לעולם בת נוספת.

מורין עם בתה לי ב 1990

ב 30 בדצמבר 94 נפטרה מורין בגיל 48 ממחלת הלוקמיה כשכל משפחתה לצידה כולל רינגו. פול הקדיש לה את השיר Little Willow באלבום Flaming Pie מ 97.

bottom of page