top of page

מכתב מג’ון לסינתיה – אפריל 1962

עודכן: 2 בנוב׳ 2022

העובדה שלנון היה אדם מורכב מאוד ידועה לכל. לכן מעניין בעיני להיחשף למכתבים אישיים שכתב. מצד אחד יש בזה משהו מרתיע ומציצני, אבל זה גם מאפשר לנסות ולבנות דמות שלמה יותר.

היום נביא תרגום למכתב שכתב לנון לסינתיה באפריל 1962, כששהה עם חבריו ללהקה בהמבורג. המכתב לקוח מתוך הספר הנהדר שערך האנטר דייויס, The John Lennon Letters:

Star Club 39 Grosse Freiheit Altona Hamburg

סין היקרה

אני אוהב אוהב אוהב אותך ואני מתגעגע אלייך כמו משוגע. איפה את קטנה שלי.

אני תוהה למה כל העיתונים כתבו על סטו – במיוחד People – ואיך לעזאזל הם גילו את זה, מי סיפר להם. תוך כדי שכתבתי את זה, פתאום נזכרתי שיש בחור ב”ג’קרנדה” שעובד כעיתונאי עצמאי. יכול להיות שזה הוא, כי אלן וויליאמס תמך בגברת סאת’קליף או משהו כזה. לא ראיתי את אסטריד מהיום בו הגענו. חשבתי ללכת לבקר אותה, אבל אני אהיה כל כך מוזר, ובטח האחרים יבואו גם כן וזה יהיה אפילו גרוע יותר. אני לא אכתוב על זה יותר בגלל שזה לא מהנה במיוחד. אני אוהב אותך – אני לא אוהב את הרעיון שדוט תעבור לגור איתך בקביעות – כי זה אומר שאף פעם לא נוכל להיות באמת לבד – אני מתכוון כשאחזור הביתה – היא לא יכולה לקחת את החדר השני, או למצוא דירה אחרת – תדמייני לך אותה נמצאת שם כל הזמן כשאנחנו במיטה – ודמייני את פול מגיע כל הזמן – ובמיוחד כשאני לא נמצא. אני אשנא את הרעיון הזה. אני אוהב אותך סין.

המועדון הוא ענקי, ואנחנו מנגנים רק 3 שעות ערב אחד, ו-4 בערב שלאחר מכן – ואנחנו מנגנים למשך שעה – ואז יש לנו שעה הפסקה כך שזה לא מרגיש ארוך בכלל למען האמת. הבוס של המקום הזה הוא בחור טוב – יש לנו חופש מחר כי זה Good Friday [יום חג המציין את צליבתו של ישו] ואי אפשר להופיע, אז הבוס – (מנפרד) לוקח אותנו ואת הלהקה השנייה ליום חופש במכונית שלו, וכל היתר כמו הורסט מגיעים גם כן, כך שנהיה חבורה גדולה בחמש המכוניות שלנו. אנחנו נוסעים למקום בריא כלשהו, כמו Ost Sea (שוב סטיוארט).

אלוהים, אני מותש, עכשיו 6 בבוקר ואני רוצה אותך. (גיליתי עכשיו שאין דואר מחר, אז אני אסיים לעכשיו. אני אוהב אותך, בוו! הוו! אני שונא את המקום הזה).

זה היה חמישי בלילה, עכשיו יום ראשון אחר הצהריים. בדיוק התעוררתי ואין דואר היום או מחר (Easter Monday אני חושב). בכל מקרה, חג פסחא שמח סין. אני אוהב אותך. יצאנו, אבל כל מה שעשינו היה לאכול ולאכול ולאכול (Good Friday) הכל היה בחינם אז זה היה בסדר. נסענו למקום שנמצא במרחק 80 מייל ואכלנו.

נעלם לי הקול מאז שהגענו לכאן (אם אני זוכר נכון הוא נעלם כבר לפני). אני לא מוצא אותו – נו, שיהיה! אני אוהב אותך סין פאואל. הלוואי והייתי בדרכי לדירתך עם עיתוני יום ראשון ו- choccies [שוקולד] ו- throbber! הו, כן! שכחתי לספר לך שקניתי מעיל זמש עם חגורה, אז אני נראה ממש כמוך עכשיו! פול זז לי על הראש (הוא על המיטה שמעליי והוא נוחר!) אני בקושי מצליח להתמקם בעמדת כתיבה. כל כך צפוף מתחת למדרגות, קפטן. שקט, מקרטני! נהמה, אנקה.

אני לא יכול לחכות לראות את החדר החדש שלך. זה יהיה נהדר לראות אותו בפעם הראשונה ולאכול צ’יפס והכל וסיגריה (אל תתני לי בבקשה לחזור הביתה למעשנת קבועה, מיס פאואל). המממ אני ממש יכול לראות אותך ואת דוט מעשנות. אני מניח שזו הדאגה הקטנה ביותר שלי. אני אוהב אותך סין, אני מתגעגע מתגעגע מתגעגע אליך מיס פאואל [I miss miss miss you miss Powell] – אני כל הזמן נזכר בכל החלקים של המבורג בהם בילינו יחד. למען האמת אני לא מצליח לברוח ממך – במיוחד בדרך ובתוך Seaman’s Mission בוו! הוו! אני אוהב אוהב אוהב אותך.

סיפרתי לך שיש לנו חדר אמבטיה טוב עם מקלחת? האם סיפרתי לך? ובכן, עשיתי לי מקלחת אחת שלמה, האין אני ילדון נקי? Hee! Hee!. אני אוהב אותך. לא כתבתי למימי עדיין, אבל אני יודע איך לשלוח לה כסף כך שזה יגיע תוך שעתיים.

אני לא יכול לחשוב על משהו נוסף לכתוב עליו עכשיו אז אסיים להיום ואכתוב עוד מחר, כיון שבין כה אני לא יכול לשלוח את זה, אז אחר צהרים טובים סין, אני אוהב אותך. Yum Yum. את יכולה בבקשה לשלוח לי את המילים של A Shot of Rhythm and Blues [של ארתור אלכסנדר]? אין שם יותר מדי.

עכשיו ליל יום שני וסיימנו לנגן בערך לפני 45 דקות (השעה 2 בלילה). אני גמור מעייפות, מתוקתי, אז אני מקווה שזה בסדר שאסיים עכשיו ואשן שינה נעימה (בלעדייך אבל היא עדיין תהיה נעימה – אל תפגעי – אבל אני כל כך כל כך עייף). אני אוהב אותך סין – אני מקווה שאת מבינה למה לקח למכתב הזה כל כך הרבה זמן להישלח, יקירתי, אבל לא היה דואר בשישי, שבת, ראשון, שני – והמכתב הזה ישלח בדואר המוקדם של שלישי בבוקר כי אני הולך לשלוח אותו פה בתיבת הדואר למטה (שימושי, לא?). אני אוהב אותך, אני אוהב אותך. בבקשה חכי לי, אל תהיי עצובה, עבדי בחריצות ותהיי סין פאואל הקטנה והחכמה. אני אוהב אותך, אני אוהב אותך, אני אוהב אותך, אני אוהב אותך, אני אוהב אותך, אני אוהב אותך. כתבי בקרוב, הוו, זוהי המבורג הישנה והשובבה שאנחנו גרים בה!!

כל אהבתי לנצח נצחים מג’ון

נ.ב. אלה תחתוני עור, לא מכנסים (למקרה ש, את יודעת!)

אני אוהב אותך לילה טוב.צפייה 10 תגובות
bottom of page